Problem z sygnałem na Enigmie2

Problem z sygnałem na Enigmie2

Postnapisał rafciosz niedziela, 1 października 2017, 21:15

Witam, mam nietypowy problem, nie udało mi się znaleźć rozwiązania, posiadam dekoder ARIVA @LINK200 z wgraną Enigmą2 Hyperion 4.5.
Wybierając jakikolwiek kanał mam informację, że "Dostrojenie nie powiodło się", jednocześnie wskaźnik SNR wskazuje 0%.
Jestem pewien, że sygnał jest ok - skanowanie całego nieba wynajduje ponad 1000 kanałów, działa FTA (sprawdzałem TV Trwam, działa stabilnie, nie zacina). Sprawdzałem na oryginalnym sofcie Fergusona, paski pokazują jakość i zasięg.
Inny odbiornik podłączony do tego samego gniazdka działa - jestem przekonany, że problemem jest jakieś ustawienie w Enigmie, którego nie potrafię znaleźć.
Jeśli to jakaś wskazówka to nowe budownictwo deweloperskie, zapewne między moim gniazdkiem, a anteną jest jakiś multiswitch wzmacniający sygnał na kilka mieszkań - być może to jakiś problem w ustawieniach Diseqc'a?
Proszę o pomoc.
rafciosz

Dekoder:: GI XPeed CLASS2

Re: Problem z sygnałem na Enigmie2

Postnapisał pupas środa, 4 października 2017, 18:55

Witam. W sumie mam taki sam problem jak kolega wyżej mam, kupiłem drugi tuner, na pierwszym wszystko działa pięknie, na drugim siła i jakość skacze przez jakiś czas potem zatrzymuje sie na 0. Wymieniłem wszystkie kondensatory w zasilaczu i problem pozostałm jedynie przestało piszczeć. Czy to wina głowicy czy coś jednak zrobiłem źle? Na oryginalnym sofcie wyszukało mi koło 700 kanałów, ale tych PL nie widać...
pupas

Dekoder:: GI XPeed CLASS2

Powrót do Inne