konfiguracja mgcamd

Re: konfiguracja mgcamd

Postnapisał ami68 czwartek, 27 listopada 2014, 08:46

W dwóch zdaniach nikt nie rozwiąże takiego problemu, jeżeli w ogóle.
Bardzo możliwe, iż na oscamie lepiej by to działało, ale wg mnie problem może leżeć po stronie "kiepskiego" serwera lub samego połączenia internetowego (zakładając, iż serwer nie jest postawiony lokalnie).
I zacząłbym od tego, choć oczywiście nie wiadomo jaki masz dostęp do tego serwera.
MiracleBox Mini - Hyperion v6.2
IPBox 910HD - Hyperion v5.5
ami68
BetaEkspert

Dekoder:: MIRACLEBOX MINI

Postnapisał Math czwartek, 27 listopada 2014, 10:24

Każdy serwer i każde połączenie internetowe ma mniejsze lub większe niedomagania. Nic nigdy nie pracuje bezawaryjnie.
Mnie tylko chodzi o to, aby zmusić mój camd (mgcamd, oscamd - nieistotne) do w pełni automatycznego odnawiania połączenia z serwerem po awarii - przerwie w połączeniu.

Jeżeli mgcamd nie jest w pełni funkcjonalny (tak jak piszesz) i nie radzi sobie z odnawianiem połączeń z serwerem, to moje pytanie jest czy oscamd jest pod tym względzie lepszy? Bo ma funkcję "keepalive", której to opcji brakuje mgcamd?

Czy jest szansa na pomoc w konfiguracji oscamd, np. na PW? Po przeczytaniu kilkudziesięciu wątków na ten temat widzę, że bez wstępnej pomocy nie bardzo sam sobie z tym poradzę.
Math

Dekoder:: ARIVA LINK 200

Postnapisał ami68 czwartek, 27 listopada 2014, 14:20

Tak jak Ci wcześniej napisałem, u mnie oscam<->mgcamd całkiem dobrze się sprawdza i napiszę co mam na myśli.
Zakładając przerwę w necie, wył. prądu lub restart któregoś z urządzeń sieciowych, to w moim przypadku łączenie następuje praktycznie automatycznie. Widzę na serwerze z oscamem, iż czasem podczas nieoglądania niczego na tunerze z mgcamd następuje chwilowe rozłączenie, ale praktycznie od razu następuje połączenie. Potrafi się to zrobić np. raz dziennie, ale to różnie. Generalnie w niczym to nie przeszkadza.
Jeszcze raz przypomnę, że może być to kwestia serwera, co to za serwer?, jak obciążony?, Twój net: radiówka? czy jesteś w sieci poza serwerem LAN czy WAN? itd. itp. Za mało informacji. Chcesz, żeby pomóc w oscamie, ale za mało danych o Twoim problemie.
Oczywiście polecam oscama, ale naprawdę niekoniecznie to musi pomóc w Twoim przypadku.
MiracleBox Mini - Hyperion v6.2
IPBox 910HD - Hyperion v5.5
ami68
BetaEkspert

Dekoder:: MIRACLEBOX MINI

Poprzednia strona

Powrót do Cam-y | Moduły