Pobieranie własnej listy kanałów z serwera...

Pobieranie własnej listy kanałów z serwera...

Postnapisał terrazo sobota, 24 lutego 2018, 13:27

Witam serdecznie czy ktoś mógłby mi pomóc chodzi mi o przypisanie np. pod żółty przycisk skryptu który pobierał listę kanałów z zadanego adresu http://jakis.adres.pl/lista.kanalow.tar.gz
Kiedyś dawno temu miałem taki skrypt jeszcze za czasów hyperion2 i IPBO9000 ale nie potrafię go znaleźć ;(.
Byłbym wdzięczny za pomoc w tym temacie jak taki skryp miałby wyglądać: czyli pobieranie, rozpakowanie i restart gui.

Z góry dziękuję za pomoc.
terrazo

Dekoder:: ADB

Re: Pobieranie własnej listy kanałów z serwera...

Postnapisał callahan sobota, 24 lutego 2018, 15:10

Sciagnij sobie plugin MyUpdater, rozpkuj go np. programem 7-zip i tam znajdziesz skrypty do updatu listy. Zmodyfikuj jakis skrypt pod swoj serwer i podczep go pod jakis przycisk na pilocie. Mozna tez pojsc dalej i zautomatyzowac caly proces updatu listy (ja tak mam u siebie). Tuner sam sprawdza czy na serwerze pojawila sie nowa lista i jesli tak, to ja automatycznie updatuje. Nie potrzebna jest wtedy zadna ingerencja ze strony uzytkownika.
callahan

Dekoder:: GM990

Postnapisał terrazo poniedziałek, 26 lutego 2018, 12:16

Zaintrygowałeś mnie tym postem ;) A jak sprawdzić czy pojawiła się nowa lista czy nie ?? Bo chcę też sobie zrobić taki automat. Rozumiem że cykliczność wykonujesz za pomoce cron'a tylko jak sprawdzić czy lista została zmieniona czy nie ??
terrazo

Postnapisał callahan poniedziałek, 26 lutego 2018, 14:26

Juz to kiedys opisywalem na dvhk choc jestem tam pod innym nickiem ;) By sie nie powtarzac wkleje to co tam napisalem:

Skleilem prosty automat ktory sam updatuje liste jesli ona sie zmieni na serwerze. Skrypt wykorzystuje inne skrypty to instalacji listy (w tym wypadku jako przyklad podalem skrypt do updatu listy kol. sanchooo z plugina MyUpdater). Do poprawnego dzialania skryptu wymagany jest fullget ktory jest integralna czescia IPTVPlayera. Jesli ktos juz ma IPTVPlayera w systemie to skrypt zadziala bez problemu. Komenda fullget w naszym skrypcie sprawdza tzw. timestamp pliku na serwerze. Komenda cmp porownuje aktualny timestamp z tym ktory zostal zapisany przy poprzednim update w pliku /etc/enigma2/last_update_channellist.txt. Jesli jest inny to nowy timestamp jest nadpisywany w /etc/enigma2 i dodatkowo zapisywane jest info o update listy w pliku /etc/enigma2/update_listy.log.

Proponuje dodac sobie regule do crond-a tak by o zadanej porze automatycznie sprawdzal czy jest nowa lista na serwerze i jesli jest, to ja automatycznie instalowal.

Kod: Zaznacz cały
#!/bin/sh

log_file="/etc/enigma2/update_listy.log";
data=`date +[%e-%m-%Y_%T]`;

fullwget --server-response --spider http://myupdater.dyndns-ip.com/lista-13.zip 2>&1 | grep Last-Modified >/tmp/last_update_channellist.txt

if cmp -s /tmp/last_update_channellist.txt /etc/enigma2/last_update_channellist.txt
then
   echo "Pliki sa identyczne"
else
   cp -r /tmp/last_update_channellist.txt /etc/enigma2/last_update_channellist.txt
   /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MyUpdater/01.Sancho.sh
   echo `date` "Lista zaktualizowana"  >> $log_file
   wget -q -s "http://127.0.0.1/web/message?text=Zaktualizowalem%20liste%20kanalow&type=1&timeout=5"
fi

Dodatkowo, ja troche jeszcze zmodyfikowalem ten skrypt dla siebie. Przy kazdej liscie jest historia zmian w oddzielnym pliku txt i skrypt wyodrebnia ostatnia zmiane i zamiast komunikatu na ekranie "Zaktualizowalem liste kanalow" wyswietla mi informacje co ostatnio bylo dodane/usuniete z listy.
callahan

Postnapisał terrazo wtorek, 27 lutego 2018, 14:05

Tworzy mi plik last_update_channellist.txt ale mam 0KB

Ok ma być wget a nie fullget i poszło... Dzięki wielkie :twisted:
terrazo

Postnapisał callahan wtorek, 27 lutego 2018, 15:10

...zaraz zaraz. Jakto samo wget? Wlasnie busebox-owy, nbox-owy wget nie ma pelnej funkcjonalnosci i nie uzyskasz nim timestamp. Dlatego koniecznie trzeba uzyc pelnego wgeta. Wynik jaki uzuskujemy komenda fullwget jest nastepujacy:
Kod: Zaznacz cały
Last-Modified: Tue, 27 Feb 2018 13:01:54 GMT

Jak widzisz, plik z lista byl dzis updatowany o 13:01:54. Busebox-owy wget nie da tego rezultatu. No chyba ze podmieniles sobie w image zmieniajac nazwe, tak by fullwget byl zwyklym wget-em.
callahan

Postnapisał terrazo środa, 28 lutego 2018, 09:53

No właśnie mam jednego box'a o nazwie 2850st i niestety nie jest wspierany przez pkteam nad czym mocno ubolewam... i korzystam z Graterlia. I tam po prostu nie działa te polecenie fullwget tylko wget i zawartość jest taka jak wkleiłeś.
terrazo

Powrót do Dla początkujących