Proszę o informacje, porady, instrukcje.

Re: Proszę o informacje, porady, instrukcje.

Postnapisał Gruberek poniedziałek, 9 maja 2016, 11:39

Docelowo ma on być podłączony do lapka, bo TV to byłby kolejny wydatek i zajęte miejsce w aucie. Aktualnie mam NOT ONLY TV LV5HD na USB i zależy mi żeby tuner działał z tą kartą. Co do WiFi to nie będzie mi potrzebne, bo mam router NEXX WT3020F + modem LTE w aucie więc tuner będę mógł podpiąć kablem. W domu nie mam tunera z E2. Jest jakiś inny sposób na przysyłanie karty, np jakiś czytnik? Mam w domu serwer na Debianie + router z OpenWRT i zestawiony OpenVPN między autem i domem więc z przesyłaniem problemu by nie było. Kupowanie drugiego tunera tylko do sharingu to trochę bez sensu. Dlaczego wożenie w aucie karty to zły pomysł?
Gruberek

Dekoder:: Inny dekoder

Postnapisał sq9 poniedziałek, 9 maja 2016, 14:20

To jest karta dvb-t do połączenia z dekoderem ( HDMI ) nie nadaje się :idea:
ogólnie to nie widzę by pomysł był do sensownej (po taniości ) realizacji :idea: :?
GI XPEED CLASS S2 & LX3& FORMULER F1&VU+UNO HYPERION 5.4.4 | HL101/GI 980HD -> HYPERION v 5.5]
sq9
BetaEkspert

Dekoder:: GI XPeed LX3

Postnapisał Gruberek poniedziałek, 9 maja 2016, 15:01

To jest karta hybrydowa. Posiada analogowe wejście do podłączania urządzeń takich jak tunery, odtwarzacze dvd, magnetowidy. Z dekoderem CP taka karta działa bez problemu.
Gruberek

Postnapisał sq9 poniedziałek, 9 maja 2016, 15:09

uwierz mi to nie będzie działać dobrze :idea: :!:
wyjście SCART (analog video) we współczesnych E2 jest praktycznie nie obsługiwane ,a jeżeli to w sposób nie akceptowalny do oglądania :idea:
większość tunerów wchodzących na rynek już nawet nie posiada tego gniazda :idea:
GI XPEED CLASS S2 & LX3& FORMULER F1&VU+UNO HYPERION 5.4.4 | HL101/GI 980HD -> HYPERION v 5.5]
sq9
BetaEkspert

Postnapisał zukon poniedziałek, 9 maja 2016, 15:26

IMO najrozsądniejsze rozwiązanie:
1 - kupujesz dekoder z kartą TNK HD (opcja)
2 - na laptopie instalujesz KODI https://www.youtube.com/results?search_query=kodi
3 - jak Ci mało to stawiasz wirtualną maszynę z UBUNTU 12.04 i instalujesz openpli pc https://github.com/nobody9/openpliPC i https://www.youtube.com/watch?v=bgYl1b7Keik
4 - za zaoszczędzone pieniądze kupujesz flaszkę i pijesz moje zdrowie ;)

ps: tygodniowo robię średnio 1000km i NIGDY nie biorę ŻADNEGO ze swoich dekoderów z domu :D czasem jak w hotelu mam słabą TV to łączę się z domem z LX3 i przez sieć oglądam TV :D
CZAS NIE &#%$!! NIE STANIE!

NIE POMAGAM NA PW!!!
OGLĄDANIE PŁATNEJ TELEWIZJI BEZ OPŁACONEGO ABONAMENTU JEST PRZESTĘPSTWEM
zukon
Polish Koders Team

Postnapisał Gruberek poniedziałek, 9 maja 2016, 19:30

Zjeździłem miasto i już wiem, że w sklepie BSLA się nie kupi. Chyba wszystkie zezłomowali :)

Co do Twojej propozycji... Rozumiem, że kupuję tuner i kartę, instaluje te wszystkie fajne rzeczy na tunerze i laptopie i oglądam TV przez sieć bez żadnych dodatkowych kart?

PS. Tygodniowo robię 2500-3500 km :) Jak jestem w Polsce to nie ma problemu z telewizją. Niestety czasem zdarza się, że nie wracam na weekend i stoję gdzieś w Niemczech. Wtedy TV by się przydało, bo internet w D strasznie drogi.
Gruberek

Postnapisał zukon poniedziałek, 9 maja 2016, 19:56

Kupujesz dekoder z kartą od operatora, nie przerabiany, po ok 150pln widziałem - na tym oglądasz TV Sat, Masz gwarancję i serwis jak potrzebujesz.

Na lapie instalujesz KODI i na nim oglądasz resztę. Jak mało - to openpliPC. To jest online.

Zainstaluj sobie KODI i przetestuj jak to wygląda. I wtedy decyduj - dekoder za 150, 400 czy 600 :D

NIE POMAGAM NA PW!!!
zukon
Polish Koders Team

Postnapisał Gruberek poniedziałek, 9 maja 2016, 20:54

Spodobał mi się Formuler F3 więc chyba ten za 600 :) Wstrzymam się trochę, bo ostatnio sporo kasy wydałem na gadżety i nie chce mi się wysłuchiwać od żony "po co Ci to" :) Będę śledził ogłoszenia i aukcje to może trafi się trochę taniej. Zwykły tuner od operatora to jednak nie dla mnie. Każdy sprzęt jak mam jest w mniejszym lub większym stopniu poprawiony. Poza tym oglądanie przez neta jest nie dla mnie, bo biorąc pod uwagę ceny internetu w Niemczech ( 5 GB za 15€ ) jest to nieopłacalne.

Mam jeszcze pytania odnośnie trzymania karty w domu i udostępniania jej przez VPN do auta. Z tego co wyczytałem to czytnik phoenix ugryzie tylko TNK SD, a tych nowszych nie. Czy do udostępnienia takiej karty muszę mieć cały tuner e2 czy wystarczy np. sama płyta główna? Czy musi być on podłączony do anteny?
Gruberek

Postnapisał zukon poniedziałek, 9 maja 2016, 21:26

Forum jest OTWARTE a to pytanie jest na granicy obowiązującego prawa.

Odpowiem czysto hipotetycznie: jakbym chciał coś takiego testować to wystarczyłby mi router z jakimś DD-WRT, phoenix na USB i oscam. Ale to hipotetycznie. IMO jak nie masz w domu boxa z którym musisz współdzielić kartę to lepiej ją wsadzić do tego, z którym jeździsz ;)

NIE POMAGAM NA PW!!!
zukon
Polish Koders Team

Postnapisał Gruberek poniedziałek, 9 maja 2016, 21:46

I wszystko jasne :) Pytanie padło bo @sq9 napisał, że karty lepiej nie wozić, ale nie dowiedziałem się dlaczego. Serdecznie dziękuję za wyjaśnienie wątpliwości i za rady, dzięki którym wydam więcej niż planowałem :) Odezwę się jak skompletuję sprzęt. Pozdrawiam.
Gruberek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla początkujących