Problem ze startem Hyperiona 5.1 z HDD1

Problem ze startem Hyperiona 5.1 z HDD1

Postnapisał sineczek środa, 28 grudnia 2016, 12:54

Witam wszystkich ;)
od dawna śledzę forum, lecz ostatnio dopiero odważyłem się coś u siebie pozmieniać w tunerku.
Wybór padł na Hyperiona 5.1
poczytałem, postudiowałem i zainstalowałem go zgodnie z instrukcją:
http://pkteam.pl/viewtopic.php?f=105&t=5474
posiłkując się: http://pkteam.pl/viewtopic.php?f=55&t=2419 oraz http://pkteam.pl/viewtopic.php?f=94&t=4910

Jakoże mam MultiBoota (Freebox i B4team) zmieniłem ustawienie na b4t - HDD1 i ładnie wszystko zaczęło działać i hulać. Było super, prócz poruszanego już na forum problemu z hałasującym dyskiem ;)
Z tego powodu zdecydowałem się zamontować ssd 128GB i hałasem oraz ciepłem z dysku nie przejmować.

ponownie wykonałem instalację wg wzoru http://pkteam.pl/viewtopic.php?f=105&t=5474
ustawiłem b4t - HDD1 i ... d00pa wsyztskie kontrolki świecą (zielona czerwona żółta i czerwona) i nic ...
kilkukrotnie przeprowadzałem cały proces, od formowania partycji (większe - mniejsze, 3 - 4primary ze swapem i bez) po tar xzvf ... niestety ciągle z tym samym efektem. :evil: :cry: :evil:
Na szczęście wszystko z NAND cały czas działało - ale nie o to chodzi !

Szukałem na forum, jak też i w góglach, ale albo nie umiem dobrze nazwać problemu, alboteż nikt takowego nie miał

Pomyślałem nawet, że może zły obraz H5.1 wrzucam :idea: i sprawdziłem obraz Hyperiona 4.5, który odpalił jakby nigdy nic, bez najmniejszych problemów !! :?: :o :o :o :o

Zdopingowało mnie to, ale również strasznie wq...denerwowało.
ponownie kilka prób z Hyperionem 5.1 (kilkukrotnie pobierałem go również by wykluczyć ew. problemy z pobieranym plikiem) i nic, ciągle stoi na napisie HDD1 i 4 świecących diodach.
był późny wieczór wiec postanowiłem się przespać z problemem.

Rano, wqrzony nocnymi rozmyśleniami, ponownie zaatakowałem temat ale nadal bezskutecznie, wyszedłem na szybki spacer z psem. Po powrocie okazało się, że i tak muszę jeszcze poczekać chwilę (45 min !) na moją lepszą połówkę, więc kolejne podejście do Hyperiona 5.1 wykonałem.
i tu SZOK !
wszystko ruszyło (ubot b4t - HDD1). Pełną konfigurację wykonałem (kilka resetów/restartów) - wszystko ładnie działało !

Na koniec stwierdziłem: No! to teraz szybki Reset i można pędzić do tej pracy.
Tuner miał jednak inne podejście do tematu ... znów zamarł na HDD1 i 4 diodach. :evil: :cry: :cry: :evil:

Panowie i Panie, Pomocy !
Nie wiem co robię źle i gdzie leży problem? Jakieś sugestie ?

z gór(y) dziękuję za jakiekolwiek sugestie i pomoc

EDIT:
wczoraj jakimś cudem odpalił H5.1 i działało wszystko pięknie znów, przez 25h ... potem zanik chwilowy napięcia i niestety powrót do sytuacji z HDD1 na wyświetlaczu i 4rema świecącymi diodami...

EDIT: 03.01.2017
Przygody ciąg dalszy. Blisko tydzień wisi temat, ma ponad 100 wyświetleń a pomysłów i sugestii brak.
Łatwo się nie poddaje, potestowałem chyba większość systemów w NAND i pozostał tu Hyperion 4.5. Z uwagi na ograniczenia (dramatyczny brak miejsca) postanowiłem ..
...coś dalej samemu powalczyć i zbootować hyperiona 5.1 z pena i niestety nie działa. :cry: :evil:
Myślę, że to może być coś z ubotem ... jak to sprawdzić ? ewentualnie jakim sposobem i który uboot wgrać by hyperiona odpalić bo jednak nic innego mi nie pasuje i nie odpowiada.
za każdą sugestię będę bardzo wdzięczny.

PS. we wszystkich poradnikach (również cytowanych wyżej) proponują autorzy format partycji do EXT2 lub EXT3, natomiast błądząc po opcjach H4.5 natrafiłem na możliwość konwersji z EXT3 na EXT4.
jakie jest obecnie Wasze podejście ? trzymać się dalej wytycznych i formatować na EXT2 czmoże EXT3 lub nawet EXT4 ?

EDIT: 11.01.2017
częściowa wygrana !
dla potomnych i ku pamięci:

zmiana uboota na B4t (bez żadnych dodatków, multi duo i innych bootów)
1. z katalogu z_uboot_freebox_bez_crc plik update na pena
2. zmiana nazwy na update.img
3. z zipka 384MHz_fst.zip plik u-boot.bin na pena
4. odłączyć prąd, podłączyć z POWER - PROG = OK
5. saveenv_120311.exe i tworzenie pliku update (nie zapomnieć o MAC adresie ze spodu dekodera)
6. pen do dekodera -> USB UPDATE
7. pen do kompa plik update z archiwum nand_hyperion_nebula_update.zip katalogu hyperionandlater_update
8. pen do dekodera -> USB UPDATE
wgranie do NAND obrazu (u mnie H4.5 z działu download forum)
9. pen do kompa i z archiwum nbox_GIT-5767_PKT-3105-NP_nand_pli_stm24-p0214.tar.gz (lub innego NANDOWEGO) pliki uImage, update i oczywiście rootfs.img na pena
10. pen do dekodera -> USB UPDATE
11. pierwsze uruchomienie H4.5 - trwało chwilę

jak już miałem w NAND H4.5 to postanowiłem na H5.1 ponownie z HDD odpalić ponownie postępowałem zgodnie z instrukcjami zawartymi w poście http://pkteam.pl/viewtopic.php?f=105&t=5474, ale niestety dekoder nie startował.
tą samą procedurę przeprowadziłem na pena i USB1 z dyskiem HDD wystartowało i działa ładnie, nawet po odłączeniu prądu, co powodowało wcześniej koniec funkcjonowania dekodera
sineczek

Dekoder:: ADB

Powrót do Abc