Co zrobić? Dwa uszkodzone tunery gm 990 spark

Co zrobić? Dwa uszkodzone tunery gm 990 spark

Postnapisał adamskulsk wtorek, 29 listopada 2016, 18:17

Witam posiadam ze znajomymi kilka gm 990 i chyba nadszedł ich czas na naprawę lub wymianę.Może ktoś pomoże,bo w jednym tunerze dzieje się coś takiego,że jak jest włączony na jakiś darmowy program nie w hd to wszystko jest ok,a jak np przejdę na kanał jakiś kanał w hd to od razu tuner się zawiesza i nic nie działa,kolega mi mówił,że jak tuner się nagrzeje to czasami wszystko może oglądać.Czy to może być wina kondensatorów z tego tematu http://www.pkteam.pl/viewtopic.php?f=87 ... 40#p106369 ??czy coś innego?A drugi znów tuner też tak samo chodzi wszystko normalnie,a jak się nagrzeje to wszystkie kanały hd krzaczą,można tylko w tym drugim oglądać jak się przestawi rozdzielczość na 576p.Co zrobić wymieniać kondensatory najpierw czy wysyłać je do serwisu Golden Interstar Polska?
adamskulsk

Dekoder:: GM990

Re: Co zrobić? Dwa uszkodzone tunery gm 990 spark

Postnapisał mencinas wtorek, 29 listopada 2016, 18:39

Kondensatory pewnikiem bym wymienił i na dokładke pprawiłbym zimne luty
mencinas

Dekoder:: Inny dekoder

Postnapisał marekkukla czwartek, 1 grudnia 2016, 09:03

no, wszystkie kondensatory to będzie najlepiej. A luty można chyba hurtowo poprawić w mikrofalówce, ale nigdy nie próbowałem, tylko tak sobie teraz wymyśliłem.

Jest na forum też propozycja aby profilaktycznie wymienić cewki.

A jak nie ogarniasz to sprzedaj, chyba będzie najlepiej.
VU+Duo2, Xpeed LX2, NAS Synology
marekkukla

Dekoder:: GI XPeed LX2

Postnapisał kondzik82 niedziela, 15 stycznia 2017, 00:04

marekkukla napisał(a):no, wszystkie kondensatory to będzie najlepiej. A luty można chyba hurtowo poprawić w mikrofalówce, ale nigdy nie próbowałem, tylko tak sobie teraz wymyśliłem.

Jest na forum też propozycja aby profilaktycznie wymienić cewki.

A jak nie ogarniasz to sprzedaj, chyba będzie najlepiej.

Słyszałem że w piekarniku. Rozgrzać do 185-190 stopni i wsadzić płyte na ok 5 minut... ale ja bym tak nie ryzykował bo może coś innego pierd.... ;-)
kondzik82

Dekoder:: Inny dekoder

Powrót do Inne