BMT 1.00 NESSIE

Re: BMT 1.00 NESSIE

Postnapisał awantura środa, 23 lutego 2011, 13:49

Witam
Nie wiem czy cos przeoczylem ,nic nie zminialem w ustawieniach czuwania i ustwienich dysku , a dysk na czuwaniu jest goracy , sparwdzcie jak u Was .

Krzysztof
awantura

Postnapisał czarny środa, 23 lutego 2011, 15:42

cienki napisał(a):Witam!
Czy u Was działa poprawnie aspector plugin tzn. czy usuwa czarne pasy na dole i górze ekranu.
U mnie na kanałach HD nie działa. To samo mam na sifteam na pluginie set_screen.
Można byłoby to naprawić bo muszę używać dodatkowego pilota TV od mojej plazmy (Panasonic full hd).
W Pacco v9 dobrze to działało.

Tak z ciekawości - po co używasz aspektora na kanałach HD, przecież tam masz zawsze 16:9 full screen obraz
http://www.bmteam.eu
IPBOX 9000HD, 2xDVB-S2, HDD 1TB. BMT on board.
XSARIUS ALPHA HD10, DVB-S2, HDD 250GB. BMT on board.
HOMECAST MAGIC PRO+, 2xDVB-S2, HDD 1TB. BMT on board.
czarny

Postnapisał cienki środa, 23 lutego 2011, 18:42

Używam aspektora po to by zlikwidować pasy na dole i górze ekranu tak lepiej mi się ogląda. Ale ten plugin nie poszerza obrazu w pionie przynajmniej u mnie. Na PKT E2 automatycznie poszerza i w pacco v9 też dobrze działało. Jak chcę zlikwidować pasy to używam pilota z TV i przycisku aspect. Zależy mi na tym aby to działało bo teraz muszę używać dodatkowego pilota tylko dla tej jednej funkcji. Jeżeli dałoby się to poprawić to z góry dziękuję.
cienki

Postnapisał jaro44 środa, 23 lutego 2011, 21:40

cienki napisał(a):Używam aspektora po to by zlikwidować pasy na dole i górze ekranu tak lepiej mi się ogląda. Ale ten plugin nie poszerza obrazu w pionie przynajmniej u mnie. Na PKT E2 automatycznie poszerza i w pacco v9 też dobrze działało. Jak chcę zlikwidować pasy to używam pilota z TV i przycisku aspect. Zależy mi na tym aby to działało bo teraz muszę używać dodatkowego pilota tylko dla tej jednej funkcji. Jeżeli dałoby się to poprawić to z góry dziękuję.

nie wiem, ale mi to działa, a pytanie @czarnego dotyczyło kanałów HD, na których ten problem ponoć u Ciebie występuje.
Otóż jest to niemożliwe jak napisał kolega wyżej ;)
Ipbox-9000HD-rev4-2xdvbs2(conexant)+HDD 500MB 2,5'.
BMT-NESSIE
jaro44

Postnapisał zimalondyn środa, 23 lutego 2011, 23:48

witam czy ktos z was wie co jest z tym formatem hdd, dlaczego nie moge dysku formatowac , wczesniej dzialal na e2

nawet w czuwaniu chodzi caly czas ,wiec musze box z tylu wylaczac na noc

w menu jest funkcja : ustawienia PVR
ktore nie sa widoczne (nie dzialaja) nie da sie w nie wejsc zeby formatowac, usunolem
do not format hdd i dalej nic
prosze ma ktos rozwiazanie na ten problem?

nie chce miec kolejny raz zepsutego dysku
Czlowiek mysli ze wie wszystko, hhmmm tylko kiedy???

good english
zimalondyn

Dekoder:: CUBEREVO 9000

Postnapisał AnWis czwartek, 24 lutego 2011, 06:49

zimalondyn napisał(a):...co jest z tym formatem hdd, dlaczego nie moge dysku formatowac...

Sprawdź na telnecie czy został usunięty 'dont_format_hdd', komendą :

kasowanie: rm -f /var/etc/dont_format_hdd
sprawdzenie: ls -la /var/etc

Jeżeli jest skasowany, to najprościej usuń partycje z hdd:

fdisk /dev/sda

następnie litera 'd' i kasujesz po kolei wszystkie partycje na dysku, na końcu zapis tablicy 'w' i wyjście z telnetu. Restart boxa (dłuższe wciśnięcie 'power' na pilocie) i po restarcie image powinien z automatu sformatować poprawnie, czyli sda1-swap i sda2-dane.

Oczywiście pamiętamy o zworce na hdd celem spowolnienia transferu (musi być sata1), bo tak sprzętowo tuner powinien być spięty z hdd.
Pozdrawiam. AnWis.
[ipbox-9000hd ~ 2xdvb-s2 ~ hdd-1.5tb ~ flash: dgs-mod ~ hdd/pen: e2-mod]
AnWis

Postnapisał gbrutus piątek, 25 lutego 2011, 15:25

awantura napisał(a):Witam
Nie wiem czy cos przeoczylem ,nic nie zminialem w ustawieniach czuwania i ustwienich dysku , a dysk na czuwaniu jest goracy , sparwdzcie jak u Was .

Krzysztof

Zauważyłem, że gdy odpalam soft z partycji na dysku, przechodząc w stan czuwania, dysk nadal się kręci (nie przechodzi w uspienie). Namiast gdy soft odpalam z partycji pendrive (lub z flasha) czuwanie dziala bez problemu, dysk po 1-2 ch od momentu przejscia 2 czuwanie się wyłaczą (słychać charakterystyczny odgłos).

Możliwe że w czuwaniu system korzysta z dysku twardego i dlatego nie może go uśpić.

Ja mam za to inny problem - nagrywanie z opónionym wyłączeniem (przejściem w stan czuwania po nagraniu).
Otóż albo mi wogole nie przechodzi w stan czuwania (kończy się nagranie i nic się nie dzieje), albo przechodzi w czuwanie, tylko nie wyłącza wiatraczka.
IPBOX 9000HD+2xDVB-S2+HDD 1TB. BMT NESSIE on board.
gbrutus

Dekoder:: UFS913

Postnapisał zimalondyn piątek, 25 lutego 2011, 17:36

AnWis napisał(a):
zimalondyn napisał(a):...co jest z tym formatem hdd, dlaczego nie moge dysku formatowac...

Sprawdź na telnecie czy został usunięty 'dont_format_hdd', komendą :

kasowanie: rm -f /var/etc/dont_format_hdd
sprawdzenie: ls -la /var/etc

Jeżeli jest skasowany, to najprościej usuń partycje z hdd:

fdisk /dev/sda

następnie litera 'd' i kasujesz po kolei wszystkie partycje na dysku, na końcu zapis tablicy 'w' i wyjście z telnetu. Restart boxa (dłuższe wciśnięcie 'power' na pilocie) i po restarcie image powinien z automatu sformatować poprawnie, czyli sda1-swap i sda2-dane.

Oczywiście pamiętamy o zworce na hdd celem spowolnienia transferu (musi być sata1), bo tak sprzętowo tuner powinien być spięty z hdd.

tak tylko ze telnet mi nie dziala , nie chce sie polaczyc

u mnie nie ma zadnych zworkow na dysku ,sa 4 piny luzem w jednej linii (seagate 160 gb

ale doszedlem do problemu formatowania , wiec pasek do hdd byl wypiety do polowy

to jest raczej dziwne ze na e2 dysk dzialal
Czlowiek mysli ze wie wszystko, hhmmm tylko kiedy???

good english
zimalondyn

Dekoder:: CUBEREVO 9000

Postnapisał amhome środa, 2 marca 2011, 20:54

Witam,
Mam pytanie do posiadaczy 900HD, czy działa Wam nagrywanie i odtwarzanie gdy włączony jest TimeShift?
Ja mam taki efekt, że przy włączonym TS, nagrywa się ale przy próbie odtworzenie pojawia się komunikat "Koniec pliku".

Pozdrawiam:
Pozdrawiam.
AMO
amhome

Dekoder:: GM7162

Postnapisał gbrutus wtorek, 8 marca 2011, 07:52

amhome napisał(a):Witam,
Mam pytanie do posiadaczy 900HD, czy działa Wam nagrywanie i odtwarzanie gdy włączony jest TimeShift?
Ja mam taki efekt, że przy włączonym TS, nagrywa się ale przy próbie odtworzenie pojawia się komunikat "Koniec pliku".

Pozdrawiam:

Pewnie używasz mgcamd-a ?
IPBOX 9000HD+2xDVB-S2+HDD 1TB. BMT NESSIE on board.
gbrutus

Dekoder:: UFS913

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Image BMT