NLB & multiboot

Jak sama nazwa wskazuje o czym tu piszemy.

NLB & multiboot

Postnapisał dizzydewil czwartek, 31 grudnia 2009, 01:24

witam,

zainstalowałem ostatnio na 910 wersję NLB softu 11453, ma ona wbudowaną opcję multiboot'a (a przynajmniej na to wygląda patrząc z web'a), niestety próba zainstalowania E2 np. PKT mod 7.1 Xmas Edition Tideglo rev 0.7.0, za każdym razem dostaje komunikat:
Image is not made for this box.
Your box is a Abcom910/CubeRevo-3000.
Please download a correct image for usb multiboot.

Próbowałem rozpakować ją ręcznie ale nie wiem gdzie w NLB są pliki konfiguracyjne do boot'a.
Czy do nlb muszę dodatkowo dorzucić multiboot'a ? Czy w ogóle da się tak skonfigurować box'a żeby podstawowym był soft oparty na dgs'ie a na penie lub dysku enigma ?
IP910HD Flash BMT NESSIE, USB E2 PKT 1.0.3.312
dizzydewil

Re: NLB & multiboot

Postnapisał lumarcin czwartek, 31 grudnia 2009, 01:37

zapewne probujesz wgrac enigme jak zwykly soft a to nie o to chodzi, tu masz opis jak zainstalowac enigme na penie, majac NLB we flashu ;)

viewtopic.php?f=41&t=883&p=11865&hilit=instalacja+e2#p11865
lumarcin

Postnapisał lareq czwartek, 31 grudnia 2009, 15:44

wersji usb nie zainstalujesz w NLB pod webIF....bynajmniej nie ma kto się tym zająć.
Tam możesz montować tylko inne wersje, ale w plikach img.
Ale na ukończeniu jest klikane narzedzie graficzne do instalacji e2. Nie wymaga jakiejkolwiek wiedzy poza tym, co ma sie we flashu i jaki jest adres dekdoera.
lareq

Postnapisał dizzydewil czwartek, 31 grudnia 2009, 19:52

Ok, dzięki za info.
Co do wersji klikalnej to nie mam takich potrzeb (raczej sobie radzę :mrgreen: ), po prostu box'a mam parę dni i eksperymentuje co i jak.
Jeśli chodzi o instalację e2 zgodnie z instrukcją (czyli ręcznie) to jak rozumiem muszę zacząć od dogrania multiboota (np . z tego dostępnego na dgs'ie lub tutaj na forum), bo e2 sobie rozpakowałem na penie ale niestety multiboot z nlb pewnie musi być zainicjowany jakoś bo bez tego można molestować pilota a i tak wstaje z flash'a. Poza tym mam jeszcze małe wątpliwości, jak dogram multiboot'a (czyli np. z dgs'a odpowiedni img) to nadpisze mi to co miałem czy działa jak plugin. Druga sprawa, każdorazowo po restarcie pen'a mi najwyraźniej formatuje bo po rozpakowanej enigmie ani śladu (to jest cecha czy da się kontrolować). I trzecia sprawa, który soft najlepiej (najstabilniej) sprawuje się jako podstawowy - gdyby nlb w wersji 11453 nie wylatywał przy wyłączaniu (no chyba że już jest poprawiony) to wystarczyłby mi zupełnie, ale może oprzeć się na czymś innym ?
IP910HD Flash BMT NESSIE, USB E2 PKT 1.0.3.312
dizzydewil

Postnapisał przemolk piątek, 4 czerwca 2010, 22:19

lareq napisał(a):Ale na ukończeniu jest klikane narzedzie graficzne do instalacji e2. Nie wymaga jakiejkolwiek wiedzy poza tym, co ma sie we flashu i jaki jest adres dekdoera.

Odświeżę trochę temat, wiadomo coś nowego w tej sprawie
IPBox 9000HD rel.2 (DVB-S2 + DVB-S2) + HDD + TNK + DM500S

Flash - BMTeam Nessie 13651
SDA5 - E2 PKT mod Hyperion v1
SDA6 - testy
przemolk

Powrót do Image NLB