Xpeed LX2 - dostrojenie nie powiodło się

Xpeed LX2 - dostrojenie nie powiodło się

Postnapisał Kroos123 piątek, 17 listopada 2017, 21:45

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z wyskakującym komunikatem "dostrojenie nie powiodło się" na tunerze Xpeed LX2. Pomaga wtedy jedynie restart urządzenia, po nim wszystko wraca do normy. Czasem problem nie występuje przez kilka dni oglądania, a czasem błąd potrafi wyskakiwać co 20 minut. W ustawieniach zauważyłem, że w czasie gdy przestaje działać, wartości w mierniku sygnału na Tunerze A wynoszą 0, natomiast na Tunerze B jest ok. Przełączyłem wtedy w ustawieniach że ma odbierać z Tunera B, a Tuner A zostawić wyłączony i programy wróciły bez żadnego restartu. Czy to w takim razie problem tylko z jedną głowicą? Sprzętowy? Teraz mam zamiar zostawić go ustawionego żeby odbierał przez Tuner B na kilka dni, żeby sprawdzić czy tak działa bezproblemowo. Jednak mimo wszystko chciałbym żeby obie głowice były sprawne, dlatego już teraz pytam o potencjalne usterki. Gdzie zacząć szukać rozwiązania?
Kroos123

Dekoder:: GI XPeed LX2

Re: Xpeed LX2 - dostrojenie nie powiodło się

Postnapisał marbrz sobota, 18 listopada 2017, 09:22

Miałem kiedyś podobny problem. Pomogło ponowne ustawienie anteny. Zacznij od tego bo nic nie kosztuje.
marbrz

Dekoder:: GI XPeed LX2

Re: Xpeed LX2 - dostrojenie nie powiodło się

Postnapisał Cristobaal środa, 22 listopada 2017, 20:40

U mnie pomogła wymiana konwertera.
Cristobaal

Dekoder:: ADB

Powrót do GOLDEN INTERSTAR