LX2 + Hyperion 5.6 = pytania początkującego :)

LX2 + Hyperion 5.6 = pytania początkującego :)

Postnapisał spokojnie poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 21:09

Witam
Dekoder i soft jak w tytule, i teraz pytania :).
1. Czy gdzieś w ustawieniach jest możliwość włączenia automatycznego przechodzenia w stand by po uruchomieniu dekodera, a także po jakimś czasie nieużywania pilota? W nboxie (7.1.6) miałem plugin o nazwie 'autostandby', czy jakoś tak, a tutaj nie mogę niczego takiego znaleźć.
2. Działa mi hdmi-cec (w jakiś dziwny, trudny do określenia sposób), chociaż w ustawieniach (menu-interfejs użytkownika-ustawienia HDMI CEC) opcję 'włączony' mam ustawioną na 'nie'. Można w jakiś inny sposób wyłączyć hdmi-cec?
3. Dostawca netu blokuje mi port ntp (123), w związku z tym, tak gdzie jest to możliwe używam rdate (37). Gdzie mogę dopisać użycie rdate, tak, żeby przy starcie dekodera (po uruchomieniu sieci) rdate zaktualizował mi czas? W nboxie miałem to dopisane w odpowiednim miejscu w rcS (już po starcie sieci, ale np. jeszcze przed uruchomieniem softcama, czy crona).
4. Czy w Hyperionie 5.6 przy domyślnych ustawieniach cron uruchamia się automatycznie przy starcie, czy trzeba to gdzieś w opcjach przełączyć?
To na razie tyle :).
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
spokojnie

Dekoder:: GI XPeed LX2

Re: LX2 + Hyperion 5.6 = pytania początkującego :)

Postnapisał ami68 poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 22:53

ad. 1) w /etc/init.d/start_pkt.sh dopisałem:
Kod: Zaznacz cały
#Startup to standby
if grep -q "config.plugins.DS.Standby=true" /etc/enigma2/settings; then
    (sleep 120 && wget http://127.0.0.1/web/powerstate?newstate=5 -O /dev/null) &
fi

ad. 2) po zmianie na "nie" restartowałeś box'a?
ad. 3) spróbuj w /etc/init.d/start_pkt.sh albo /var/config/start.sh
ad. 4) cron działa bez kombinowania
MiracleBox Mini - Hyperion v6.1
IPBox 910HD - Hyperion v5.5
ami68
BetaEkspert

Dekoder:: MIRACLEBOX MINI

Postnapisał spokojnie wtorek, 8 sierpnia 2017, 09:47

ad. 1) Ok, dzięki, ale co z drugą opcją? Co można zrobić, żeby po dłuższej bezczynności włączonego dekodera, przeszedł on w tryb stand by?
ad. 2) Właściwie to domyślnie, po zainstalowaniu softu ta opcja była już ustawiona na 'nie', tak więc reboot już był kilkakrotnie wykonany. Poza tym działa to jakoś przypadkowo, pomimo tego, że opcja jest wyłączona np. wyłączam dekoder - telewizor się również wyłącza, za chwilę włączam dekoder - telewizor też się włącza, ale np. po dłuższej przerwie, gdy włączam dekoder to telewizor już się nie włącza.
.
.
5. Jak w Hyperionie wygląda dodawanie własnych softcamów? Czy da się to w ogóle zrobić? Czy wystarczy wrzucić binarkę do /emu (i będzie ona widoczna w emu menadżerze), a jeśli tak to co z configami, czy wszystkie powinny wylądować w /keys? Jak wiadomo różne sofcamy domyślnie mają różne lokalizacje swoich plików konfiguracyjnych.

Dzięki
spokojnie

Postnapisał zukon wtorek, 8 sierpnia 2017, 10:17

Ad.5 wrzuć binarki do /var/emu i configi do /var/keys i większość powinna działać. Na pewno działa oscam, ymod, mgcamd, cccam, ncam, wicard

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka
CZAS NIE &#%$!! NIE STANIE!

Tymczasowy link do pobierania wszystkich image PKT

NIE POMAGAM NA PW!!!
OGLĄDANIE PŁATNEJ TELEWIZJI BEZ OPŁACONEGO ABONAMENTU JEST PRZESTĘPSTWEM
zukon
Administrator

Dekoder:: GI XPeed LX3

Postnapisał spokojnie wtorek, 8 sierpnia 2017, 11:10

@zukon, dzięki.
Ad. 5) Czyli mogę pobrać sobie binarkę np. z download.oscam.cc i będzie ona działać z configami umieszczonymi w /var/keys/? A właśnie, nie znam się za bardzo na architekturach, do LX2 pasują binarki z 'mips-tuxbox-oe1.6', czy z 'mips-tuxbox-oe2.0'?
Czy to oznacza, że "standardowe" binarki softcamów dla mips, "zazwyczaj" odwołują się do configów zlokalizowanych w /var/keys/? SBox też tak powinien działać?
spokojnie

Postnapisał zukon wtorek, 8 sierpnia 2017, 11:25

Możesz pobtać i będzie działać - tylko po co? W pluginach masz raczej aktualne kompilacje oscam.

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka
CZAS NIE &#%$!! NIE STANIE!

Tymczasowy link do pobierania wszystkich image PKT

NIE POMAGAM NA PW!!!
OGLĄDANIE PŁATNEJ TELEWIZJI BEZ OPŁACONEGO ABONAMENTU JEST PRZESTĘPSTWEM
zukon
Administrator

Dekoder:: GI XPeed LX3

Postnapisał ami68 wtorek, 8 sierpnia 2017, 11:45

Tak jak @zukon napisał na początek lepiej jak pobierzesz sobie z pluginów.
Ale jeżeli chcesz się bawić to odpowiednia binarka to mips-tuxbox-oe2.0.
Standardowo configi w /var/keys, chyba, że sobie odpowiednio skompilujesz binarkę.
ami68
BetaEkspert

Postnapisał spokojnie wtorek, 8 sierpnia 2017, 17:08

ad. 1) Na końcu skryptu start_pkt.sh widzę, że jest już wpis:
#Startup to standby
fi

więc stand by po uruchomieniu dekodera powinno działać.
Co do stand by po okresie bezczynności, to znalazłem plugin AutoStandby, wrzuciłem do dekodera i działa :).

ad. 3) W dekoderze nie ma /var/config/start.sh, ale w /etc/init.d/start_pkt.sh widzę sekcję uruchamiającą skrypt SetTime.sh, więc chyba wystarczy, jeżeli w tym skrypcie zmienię/dopiszę linijkę z rdate i aktualizacja czasu też powinna działać.
spokojnie

Postnapisał ami68 wtorek, 8 sierpnia 2017, 17:24

FYI /var/config/start.sh domyślnie nie ma, tworzysz sam.
ami68
BetaEkspert

Postnapisał spokojnie wtorek, 8 sierpnia 2017, 17:58

Teraz jeszcze raz analizuję to:
#Startup to standby
fi

i wygląda na to, że aby standby po uruchomieniu działało, to w pliku /etc/enigma2/settings musi być wpis config.plugins.DS.Standby=true
u mnie tego wpisu nie ma, więc standby po uruchomieniu nie działa. Nie chcę tego wpisu umieszczać "ręcznie", ale przypuszczam, że aby zamieścić go za pomocą odpowiednich opcji konfiguracyjnych musiałbym z pilota wejść w BP w opcję 'Auto Deep' (w Standby Tools), a ja tam nie mogę wejść ponieważ otrzymuję komunikat "Auto Deep niedostępny".
Teraz, gdy już mam plugin AutoStandby oczywiście mogę to samo osiągnąć przy jego pomocy, ale chciałbym do końca przeanalizować to rozwiązanie.

ad. 2) Przy okazji zabawy z konsolą i poleceniami
wget -q -O /dev/null http://login:password@127.0.0.1/web/powerstate?newstate=0
wget http://127.0.0.1/web/powerstate?newstate=5 -O /dev/null

znalazłem chyba przyczynę niby działającego hdmi-cec.
Wygląda na to, że opcja hdmi-cec jest chyba rzeczywiście wyłączona, a odbiornik podczerwieni w telewizorze reaguje na pilota dekodera i dlatego wyłączając dekoder wyłącza się również tv, a włączając dekoder czasem włącza się również tv. Gorzej jeśli włączenie dekodera powoduje wyłączenie włączonego już telewizora, lub na odwrót, wyłączam dekoder a wyłączony już telewizor właśnie w tym momencie się włącza :). Co ciekawe, dekoder nie reaguje na pilota tv.
spokojnie

Powrót do GOLDEN INTERSTAR