*** Nowy LOADER (U-Boot) ***

Re: *** Nowy LOADER (U-Boot) ***

Postnapisał strzala1979 poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 15:02

Do czego konkretnie potrzebujesz stały MAC?
Jeśli tak jak ja tylko chcesz mieć przydzielany
przez DHCP stały adres IP, to wystarczy
ręcznie wprowadzić ten adres w ustawieniach
Hyperiona (ja tak zrobiłem).
Dopiero teraz po Twoim wpisie zdałem sobie sprawę
czemu po każdym uruchomieniu dekodera miałem
nadawane przez router inne IP. Wcześniej nie zwróciłem
uwagi na MAC.
strzala1979

Dekoder:: AX HD51

Postnapisał giego poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 19:31

ewentualnie mozesz sobie dopisac do env sam mac po rs232 w ten sposob:
setenv ethaddr 00:18:88:88:88:88
save

i bedzieszmial staly mac.
giego
Polish Koders Team

Postnapisał helfi poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 20:54

Panowie znam wasze sposoby i dziękuję za info, jest też sposób przez ssh, ale nie o to mi chodziło. Chodziło mi raczej o zrobienie tego przez USB z pliku. Lub żeby loader przepisywał przy wgraniu E2 HW adres oryginalny. Nie wiem czemu ale to kolejny tuner, na którym uruchamiam PKT i to nie działa a na nboxach czy innych działa to od strzału.
helfi

Postnapisał zukon poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 21:00

Google podpowiadają: https://www.google.pl/search?q=+linux+z ... yQPAzYGQBA
;)

Dopisz sobie do /var/config/rc.user
CZAS NIE &#%$!! NIE STANIE!

Tymczasowy link do pobierania wszystkich image PKT

NIE POMAGAM NA PW!!!
OGLĄDANIE PŁATNEJ TELEWIZJI BEZ OPŁACONEGO ABONAMENTU JEST PRZESTĘPSTWEM
zukon
Administrator

Dekoder:: GI XPeed LX3

Postnapisał giego wtorek, 14 kwietnia 2015, 17:38

helfi napisał(a):Panowie znam wasze sposoby i dziękuję za info, jest też sposób przez ssh, ale nie o to mi chodziło. Chodziło mi raczej o zrobienie tego przez USB z pliku. Lub żeby loader przepisywał przy wgraniu E2 HW adres oryginalny. Nie wiem czemu ale to kolejny tuner, na którym uruchamiam PKT i to nie działa a na nboxach czy innych działa to od strzału.

To Ci odpowiem dlaczego :)
Ponieważ MAC często gęsto siedzi w pamięci EEPROM i jest dużo zabawy aby dowiedzieć się gdzie on tam siedzi w pamięci i potem wydostawać go przy starcie jaja co wiąże się z dopisaniem obsługi pamięci i czytanie jej, to się po prostu nie opłaca dla głupiego MAC-a
A w nbox wpisujesz sobie właśnie przy wpisaniu env i potem jajo czyta sobie z automatu tego MAC-a którego wpisałeś ot cała filozofia :) Dlatego napisałem dopisz przez rs 232 i po kłopocie przez usb z automatu sie nie da bo w Vitaminie nie przewidziałem obsługi skryptówz poziomu menu u-boot wiec tak czy siak musisz podpiac rs lub wpisac statyczne ip w enigmie i tyle.
giego
Polish Koders Team

Postnapisał Jirka środa, 15 kwietnia 2015, 07:43

It is very easy to find the MAC address from the EEPROM and sell it to the kernel. I do not understand why such a simple procedure does not in u-boot. Using the assigned MAC adress is not stupid
Jirka

Dekoder:: UFS910

Postnapisał giego czwartek, 16 kwietnia 2015, 17:38

Jirka napisał(a):It is very easy to find the MAC address from the EEPROM and sell it to the kernel. I do not understand why such a simple procedure does not in u-boot. Using the assigned MAC adress is not stupid

A ja nie rozumiem jak kolega może korzystać z gita dla Vitaminy którego sam osobiście tam zamieściłem czyli korzysta w tym momencie z mojej pracy a jak był poproszony o rozwiązanie dla NAND w kernelu to zacisnął posladki i stwierdził że siedział nad tym 6 miesięcy i nie udostępni tego nikomu no cóż doszedłem do tego sam w 3 tygodnie :) wiec może zamiast się wymądrzać należało by dodać cegiełke od siebie i zamieścić na git odpowiednie łatki dla dobra ogólnego.
A grzebanie się z eeprom aby odczytać śmieszny MAC to przerost formy nad treścią szkoda czasu.
giego
Polish Koders Team

Postnapisał giego poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 22:40

OK juz nie krzyczcie na mnie bedzie atualizacja i Vitamina bedzie sobie czytac MAC orginalny tyle ze nie loader a odrazu kernel podczas startu bo po co sie rozdrabniac :)
at24 1-0050: 8192 byte 24c64 EEPROM (writable)
Read MAC addr from EEPROM: 00:19:14:00:10:82
Tak to wyglada w debugu :)
giego
Polish Koders Team

Postnapisał helfi czwartek, 23 kwietnia 2015, 13:14

giego nie denerwuj się, nie chciałem tego wytknąć jako błąd tylko po prostu zapytałem. Czemu w nbox tak jest a czemu w Vitaminie inaczej i tylko tyle.Jak by było - to dla mnie super sprawa, a jak nie to trudno. Rozumiem, że nie zawsze wszystko można zrobić w prosty sposób. Nie było moją intencją wkurzanie kogokolwiek.
helfi

Postnapisał giego czwartek, 23 kwietnia 2015, 17:59

helfi napisał(a):giego nie denerwuj się, nie chciałem tego wytknąć jako błąd tylko po prostu zapytałem. Czemu w nbox tak jest a czemu w Vitaminie inaczej i tylko tyle.Jak by było - to dla mnie super sprawa, a jak nie to trudno. Rozumiem, że nie zawsze wszystko można zrobić w prosty sposób. Nie było moją intencją wkurzanie kogokolwiek.

Ja sie nie denerwuje :) tylo informuje w sumie to mnie zmotywowałeś trochę bo jakoś dla mnie było to sprawą mało ważną :)
No ale już jest wiec Vitamin sie że ta powiem dopracowuje :)
giego
Polish Koders Team

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ABC dla początkujących