Vu+solo4k problem z instalacją

Vu+solo4k problem z instalacją

Postnapisał lesgo58 czwartek, 10 maja 2018, 13:14

Wybaczcie panowie za lamerski problem. Ale nie umiem z niego wybrnąć a próbowałem na wiele sposobów. Jednak z powodu mojej nikłej znajomości poruszania się po temacie nie umiem ogarnąć tematu jak należy. Dotychczas wystarczyło że znałem jak wgrać image, ustawić oscama i po drodze kilka innych rzeczy.
Do rzeczy.
Dotychczas miałem wgrane we flashu (jak to mi się prędzej udało - nie wiem :-) ) Hyperion 5.6 i korzystałem z niego kilka miesięcy. Ostatnio postanowiłem odświeżyć image na Hyperion 6.0. Jednak tym razem postanowiłęm wgrać do flasha najnowsze BH 3.0.5 a później zainstalować OMB i następnie Hyperiona 6.0.
Zabrałem się do roboty. Sformatowałem pena(w kompie na Fat32 - dotychczas tak robiłem i dawało rady), wgrałem odpowiedni folder i wpinając go do odbiornika rozpocząłem instalację. Instalacja stanęła na Flashing image. Nawet po kilkudziesięciu minutach nic się nie działo. Próbowałem podpinać pena tak z przodu jak i z tyłu, bo nie pamiętałem jak w tym odbiorniku funkcjonuje wgrywanie.
Poprzednio miałem Vu+duo i wkładałem z przodu. Rezultat obecnego wgrywania jest taki sam. Stoi na Flashing Image. Zmieniłem też pena na innego. Rezultat - zmieniło się tylko logo z Hyperiona na BlackHola. A poza tym ciemność... Po wyjęciu pena nie wstaje wogóle. Jest tylko na wyświetlaczu odbiornika logo Vu+solo4k.
Co robię nie tak?
lesgo58

Dekoder:: ARIVA LINK 200

Re: Vu+solo4k problem z instalacją

Postnapisał zukon czwartek, 10 maja 2018, 13:44

Nie widzę, żeby wgrywanie BH i problemy z tym miały cokolwiek wspólnego z naszym softem. To nie do nas pytanie :)

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka
CZAS NIE &#%$!! NIE STANIE!

Tymczasowy link do pobierania wszystkich image PKT

NIE POMAGAM NA PW!!!
OGLĄDANIE PŁATNEJ TELEWIZJI BEZ OPŁACONEGO ABONAMENTU JEST PRZESTĘPSTWEM
zukon
Administrator

Dekoder:: GI XPeed LX3

Postnapisał lesgo58 czwartek, 10 maja 2018, 14:09

W pewnym sensie masz rację.
Ja używam regularnie Wasz soft. Chciałem tym razem tylko odświeżyć do nowszej wersji. W międzyczasie doczytałem w temacie http://pkteam.pl/viewtopic.php?f=113&t=7730 , że optymalnym jest wgranie do flasha BH i potem OMB i tam umiescić Hyperiona.
Nie wiem czy czytelnie to opisuję? Może to ja źle zrozumiałem.
Pytanie, które zadałem dotyczyło wgrywania softu w ogóle, bo po pierwszych problemach z wgrywaniem BH do flasha zrobiłem próby z wgrywanie bezpośrednio do flasha Hyperiona 6.0. Rezultat taki sam jak opisałem w pierwszym poście. Po czym zrobiłem ponownie próbę ze starym Hyperionem 5.7 który miałem dotychczas. Rezultat jak wyżej. Raczej staram się nie zawracać gitary z pozoru takimi prostymi sprawami. Ale niestety tym razem się poddałem.
Czyli co? Mam Wam nie zawracać głowy?
lesgo58

Postnapisał zukon czwartek, 10 maja 2018, 15:06

Pobierz Hyperiona 6a (svn3784 w nazwie), wypakuj pliki na pena, usuń pena BEZPIECZNIE. To najczęstszy błąd - w total commander pokazało, że skopiowało i sru, wyrywamy pena z kompa, żeby jak najszybciej flashować... ;)

Jakbyś sobie sprawdził zasadę działania openmultiboot to byś wiedział, że w sumie to jeden grzyb, co we flash siedzi ;) Ja sprawdziłem i wiem co piszę :D
CZAS NIE &#%$!! NIE STANIE!

Tymczasowy link do pobierania wszystkich image PKT

NIE POMAGAM NA PW!!!
OGLĄDANIE PŁATNEJ TELEWIZJI BEZ OPŁACONEGO ABONAMENTU JEST PRZESTĘPSTWEM
zukon
Administrator

Dekoder:: GI XPeed LX3

Postnapisał lesgo58 czwartek, 10 maja 2018, 15:27

O.K. Dzięki.
Zrobię jak mądrzejszy podpowiada. :-) Czyli wgram tylko do flasha. Zresztą zawsze tak robiłem. Tylko teraz chciałem spróbować czegoś innego.
Dotychczas robiłem wszystko tak jak mi opisałeś. Włącznie z bezpiecznym usuwaniem pena itp. rzeczy.
Hyperiona mam z Waszego źródła. I mimo wszystko się nie wgrywał.
Jeszcze jedno. Mam w moim odbiorniku podpięty twardy dysk. Dotychczas we wszystkich wersjach Vu+ nie miałem. Być może podpięty dysk przeszkadza. Spróbuję go odpiąć i ponownie spróbować wgrać. Być może pomoże.

Ano Twardy dysk przeszkadzał. Człowiek całe życie się uczy... :D
lesgo58

Postnapisał Ktosiu czwartek, 10 maja 2018, 17:39

Praktycznie nie używam pena wgrywając soft z dysku , masz od tego świetny plugin Automatic Full Backup.

Polecam Hyperiona 6a do flash i resztę systemów na omb. Bez problemowo w razie nie odczytywania systemów pod omb można wrócić do systemu na flash gdzie widać wszystkie systemy.
Ktosiu
BetaTester

Dekoder:: VU+ UNO 4KSE

Powrót do Inne